Kehakaal

Anonüümne

23. veebruar 2012

Kehakaal

Tere,
Minu küsimus käib küll rohkem kulutatud kui söödud kalorite kohta, aga ehk oskate siiski vastata. Mure selline, et ma kaalun veidi üle 100 kg.
Tegelen sellega ja tasapisi olen paar kilo maha võtnud.
Tahaksin väga teada kui palju minu suuruse juures erinevad spordid kaloreid võtavad, kuid mulle tundub, et enamik online arvestajaid on mõeldud väiksematele inimestele. Nii eesti kui välismaa omad. Minu puhul näitavad nad kõik ebareaalselt suuri numbreid. Näiteks 60 min jalgrattasõitu üle 1000 kcal jne.. Mõnel päeval tuleb tegevusi sisestades kulutatud kalorite arv kokku üle 3500, mis pole ometi reaalne.. Kui ma nii palju sööks, siis võtaksin kindlasti kaalus juurde.
Kas oskaksite soovitada veebilehte/programmi/artiklit/arvutuskoefitsente (mida iganes), kust suur inimene saaks enam-vähem reaalse kulutatud kalorite arvestuse?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellised kalkulaatorid on kõik toredad kasutada, kuid tegelikkuses annavad nad tõepoolest tulemused vaid keskmise inimese kohta, arvestamata iga inimese individuaalseid ainevahetuse eripärasid. Võib-olla kõige tõepärasema tulemuse saaksite pulsikella kasutamisega, mis näitab ka energia kulutamist. Kõige õigem on aga oma energiatasakaal leida selliselt, et toitumise analüüsimisel vaatate, millise päevase energiakoguse ja füüsilise aktiivsuse juures Teie kaal püsib ning kaalu alandamiseks vähendate energiakogust või suurendate füüsilist aktiivsust. Kuigi kalkulaatorite lehti on palju, siis täpseid energiakulutamise arvusid erineva füüsilise aktiivsuse puhul sõltuvast kaalust ei ole siiski võimalik anda.