Kehakaal

Anonüümne

7. jaanuar 2010

Kehakaal

Tere,

Mina olen üldiselt väga aktiivse elustiiliga, tegelen tantsimisega ja alati kui võimalus tekib liigun jalgsi. Olen ka spordiklubi liige ja külastan seda tihti. Olen 20 aastane, 170 cm pikk. Kuid detsembrikuu jooksul võtsin ma juurde 5 kg ja kaalun nüüdseks 63 kg. See on mulle suureks pettumuseks, kuna mu söömisharjumused ei ole muutunud. Vähenenud on aga jalgsi liikumine. Treeningud jäid ära ligikaudu 2 nädalat.
Kas tõesti lühiajaline muutus võib mõjuda kehakaalule nii suuresti, või võib see veel milllegagi seotud olla. Nüüdseks on mu treeningplaan taastunud endiseks, kuid kaalulangust ma märganud veel ei ole. Pigem isegi väikest kaalutõusu. Milliseid toiduained te soovitate tarvitada vormi taastamiseks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Niimoodi kaugelt on väga keeruline öelda, millest kaalutõus. Detsembrikuus kipume ilmselt kõik pisut rohkem sööma, kui peaks. Lisaks see, et liikumine vähenes. Aga samas on 5 kg üsna palju. Kui lähiajal kaalutõus peatuma ei jää, siis tasuks kindlasti konsulteerida arstiga. Enne aga proovida ise piisavalt liikuda ning piirata ka toitumist. Teisalt on 63 kg 170 cm juures täiesti normaalne kehakaal. Toitumisel järgige oma vajalikku päevast energiakogust ning sööge vastav arv portsjone toite igast toidugrupist ning eelistades neid, mis asuvad valgusfooritabeli rohelises osas.