Kehakaal

Anonüümne

4. veebruar 2014

Kehakaal

Tere! Kolisin sel sügisel pooleks aastaks egiptusesse elama. Olen Eestis väga aktiivse eluviisiga ja ka siin veedan suure osa ajast merel, kas sukeldudes või siis lihtsalt vees töötades inimestega. Eestis, ka perioodidel kui olen füüsiliselt vähem aktiivne, püsib mu kaal sama, mingeid probleeme ei ole, siin olles on mu kehakaal tõusnud u 3 kg kolme kuu jooksul. Ma toitun tervislikult ja eks need lisakilodki ole osalt keskkonna muutuse, toidu teise tooraine või valmistamise viisi tõttu tulnud, aga mõtlesin teilt küsida, kas on mõtteid millest selline küllalt harjumatu kaalutõus tuleneda võiks?

Ja lisaks veel, siin on palju värskeid vilju, kuidas mõjuvad banaanid organismile, kas pigem tõstavad kehakaalu või võib neid hommikuse smuuti sisse omleti vm soolase toidu juurde lisaks panna küll?

Suured tänud!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kõik oleneb veidi ka Teie algkaalust. Kui olite enne suhteliselt alakaalu lähedal, siis võib-olla organism üritab ise kohandada ennast optimaalsele kaalule. Kindlasti on oma mõju ka senisest erineval toiduvalikul. Konkreetselt Egiptuse kohta ei oska öelda, kuid üldiselt on Vahemeremaade toidulaud üsna õlirikas. Süües ei pane seda tähele, kuid kasvõi 10 lisagrammi õli iga päev annab juba ligi 100 kcal juurde. Samuti võib rohke puuviljade, aga ka pähklite söömine olla lisakilode põhjuseks. Soovitan vaadata andmebaasist, palju ligikaudu erinevad puuviljad energiat annavad. Samuti võite oma menüüd analüüsida, et näha, kas saate toiduga liiga palju energiat. Banaanid iseenesest kaalu ei tõsta, kaal tõuseb siis, kui kogu toidust saadav energia on suurem, kui ära kulutada jõutakse.