Kehakaal

Anonüümne

12. veebruar 2012

Kehakaal

Tere!
Kas minu toidumenüü on okei? Ma olen 3 nädalat sellise menüüga olnud ning olen kaotanud 1kg. Kaalun hetkel siis 59, pikkus 169 ning kehaline aktiivsus on 30minutit hularõngast ning 15 minutit kõhulihastele harjutusi. 1. Hommikusöök: kaerahelbepuder, maitsestamata jogurt+ üks kiivi ja üks poolik aprikoos (konservi oma)
2. Vahepala: 7 mandlit või vahepeal ka beebiporgandid või pirn/õun või mingi poesalat
3. Lõunasöök 2-4 ajal: kaerahelbepuder, täisteraleib
4. Vahepala-õhtusöök kuni kella 9ni max, peale seda ei söö enam. Jään kell 12-1 magama salat (hiinakapsas, 3 kirsstomatit, natuke paprikat, värsket kurki) + pruun riis, vahepeal praemuna ka vähese oliiviõliga, vahepeal kanaga.
Joon palju vett ka!

Kas on hea menüü või peaksin miskit lisama? Märgin ära, et süüa ma ei oska teha, pole üldse oskusi. Olen teinud, kuid ei oska maitsestada jne.
Tap.nutridata ütleb et kaloraaz kuskil 800-900, kuid vajalik minule 1400. Kuidas ma saaksin rohkem? Mulle ei mahu sissegi nii palju:D

Aitäh!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Küsimusest jääb arusaamatuks, kas Teie eesmärk ongi kaalu alandada? Samuti ei täpsusta Te, kui vana olete. Igal juhul olete normaalkaalus ning kaalu alandama ei peaks. Kui kusagilt “lödiseb”, siis sellest tuleks lahti saada vastavate harjutuste, mitte nälgimise teel. Kirjeldatud menüü on kindlasti liiga kesine ning saadud toiduenergiakogus liiga väike. 1400 kcal on ilmselt Teie põhiainevahetuseks vajalik energiakogus, mitte see, mis arvestab ka füüsilist koormust? Kui jätkate sellise madala energiatarbimisega, siis võib see lõpuks viia toitumishärete tekkimiseni. Vaadates menüüd, siis esimeseks soovituseks oleks lõunasöögil söödav puder asendada toekama toiduga. Samuti tundub õhtusöök koos vahepalaga liiga väike. Kui Te tõesti ei suuda korraga süüa suuremaid koguseid, siis tuleks süüa sagedamini. Nii madal energiatarbmine (sh jääb Teil vajaka ka asendamatutest toitainetest) toob endaga varem või hiljem kaasa tõsiseid tervisekahjustusi.