Kehakaal

Anonüümne

3. veebruar 2011

Kehakaal

Tere!
Eelmise kuu ajakirjades on reklaam Methoddraine saleduskuuri kohta (Kodu ja Aed). Kui kuur läbi teha, kas on ka tulemusi oodata ja mis on tagajärjed, kas on keegi seda uurinud?
Olen 52 aastane, kaalu tuleb vägisi juurde, juba 64 kg, pikkust ainult 157 cm.
Ei ole enam hea olla selle kaaluga. Tahaks veidi alla saada.( Seda muidugi kõige kergemal moel, seepärast ka esimene küsimus). Olen liikuv inimene, söögiga ei liialda.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei oska Teile öelda, kas ja milliseid tulemusi on oodata, kuna info vastavasisuliste teadusuuringute kohta on puudulik. Küll aga on inimesed erinevates foorumites seda preparaati nii kiitnud kui ka mõttetuks pidanud. Vaadates preparaadi koostist, siis midagi otseselt tervisele ohtlikku seal ei paista olevat. Kerget kaalulangetamise moodust ei ole olemas, muidu oleksid ju kõik inimesed peenikesed. Parem on ikkagi kaalulangus saavutada oma toitumis- ja liikumisharjumuste muutmise teel, tulemused on püsivamad. Kaalu langetamiseks on vaja tahtejõudu. Peaksite iga päev kirja panema oma toitumise ning seda vajadusel kohendama. Katsuge hoida päevane energiasaamine 1700-1800 kcal juures, kuid toituge seejuures hästi mitmekesiselt (vastavalt toidupüramiidile). Oluline ei ole mitte ainult saadav energiakogus, vaid ka see, et põhitoitainete (so valgud, rasvad, süsivesikud) osatähtsused saadud energiast oleksid omavahel tasakaalus ning toiduga oleks saadud kätte ka vajalikud kiud- ja mineraalained ning vitamiinid. Sööge korraga vähe, aga sagedamini. Jooge piisavalt. Füüsiliselt aktiivne olete juba niigi. Normaalseks kaalulanguseks loetakse 0,5-1 kg nädalas.