Kehakaal

Anonüümne

27. november 2011

Kehakaal

Tere! Arvutasin kehamassi indeksit,oo õudust,olen hetkel 56 aastane naine kaalun 79kg. ja pikkus on 160cm.Esimene rasvumisaste on saavutatud,mis muud,kui tuleb “õnnitleda” ennast.APPI!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

79 kg on 160 cm kohta pisut palju jah. Üldiselt on nii, et kuigi normaalseks loetakse kehamassiineksit vahemikus 18,5-25, siis tegelikult suurenevad riskid erinevatesse haigustesse haigestumiseks järsult alles siis, kui kehamassiindeks ületab 27. Seega, tuleks Teil alustuseks KMI 27 saavutamiseks kaotada kaalust 10kg. Kaalu langetamiseks on vaja muuta nii toitumis- kui liikumisharjumusi. Liikumist tasub alustada tasapisi ehk siis minna iga päev jalutama – alguses umbes 30 minutit ning seda suurendades umbes tunnini päevas. Jälgima peaks oma pulsisagedust. Parim tempo on siis, kui pulsisagedus on 60-70% maksimaalsest pulsisagedusest. Maksimaalne pulsisagedus arvutatakse valemiga 220-vanus. Teile sobilik pulsisagedus liikumisel oleks seega vahemikus 98-115 lööki minutis.
Toitumisharjumuste muutmiseks tasub kõigepealt analüüsida oma praegust toitumist. Selleks peaksite umbes 10 päeva jooksul (harjumusi muutmata) programmi kirja panema (võimalusel kaalutult) kõik selle, mida sööte ja joote. Edasi püüdke hoida oma igapäevane energiatarbimine umbes 1800 kcal juures. Samas jälgige, et saaksite toiduga kätte võimalikult palju vajalikest toitainetest. Programmist on võimalik vaadata, milliseid toitaineid kust toitudest saab. Toitumise muutmisel võtke aluseks toidupüramiidi põhimõte – iga päev täisteratooteid, vähemalt 500 g köögivilju, paar puuvilja, veidi piimatooteid, midagi grupis liha-kana-kala-muna ning veidi lisatavaid toidurasvu.
Parim kaalulangetamise tempo on üks kuni neli kilogrammi kuus.