Kehakaal

Anonüümne

7. november 2014

Kehakaal

Olen kogu elu olnud ülekaaluline, kuid mõni aasta tagasi võtsin kaalus järsult juurde, mitte viis kilo, vaid kakskümmend viis. See juhtus ilma igasuguse nähtava põhjuseta – toitumisharjumusi ma muutnud ei olnud, tegelikult ma jälgisin kaalu LANGETAMISE eesmärgil, mida söön, ja käisin kaks korda nädalas trennis. Vahepeal jäin rasedaks ja sünnitasin oma kolmanda lapse, ja nüüd on kaal ikka püsinud niisama suurena.

Tervis on muidu olnud korras, raseduse ajal kontrolliti seda pidevalt. Vererõhk on mul pigem madal kui kõrge.

Kuna ma olen ise lühike, 165cm, ja praegu kaalun 110kg, siis ma olen suhteliselt meeleheitel, kuna kaal ei soovi sugugi alla minna. Kui, siis kilo-kaks mõneks ajaks. Pean tunnistama, et ma olen ka lootuse kaotanud ja viimasel ajal ei ole ma päriselt kaalu alandamise eesmärgil dieeti pidanud.

Mis võiksid olla niisuguse järsu ja suure kaalutõusu põhjused? Mingi toiduaine tundlikkus? Ja kui ma pöördun perearsti poole, siis kas on ka mingi võimalus teha neid tundlikkuseteste tasuta või vähemalt väiksema raha eest, kui need üüratud summad, mida võtavad erafirmad?

Tänan ette.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuna kaalutõus oli väga kiire, siis oleks vaja alustada perearstist, kes selgitakski välja põhjused, teostades selleks terviseuuringu (kilpnääre, vererõhk, vere kolesteroolitase, veresuhkur, glükohemoglobiin jne) Kui perearst ise toitumisnõustamist ei teosta, siis koht, kust saab abi, on Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikt (võetakse vastu ka naisterahvaid), vastuvõtule saab registreeruda toitumine@kliinikum.ee, kuid kahjuks on vastuvõtt tasuline (30 €). Kui teha kogu uuringukompleks nende juures, siis see läheks maksma koos vastuvõtu ja toitumissoovitustega 180 €.