Kehakaal
8. jaanuar 2015
Tere ,
Olen 22 aastane neiu 167 ning 78kg. Kindel eesmärk on kaotada -15kg kuid kuna olen tudeng siis napib raha,et tellida endale personaalset toidukava kuid jah tean,et ehk oleks see kõige efektiivsem. Kuid loodan, et kui ma siia lisan enda näidismenüü ühest enda päevast siis ehk oskate mind aidata küsimuses, et kas selline menüü on sobilik või on seda liiga palju, vähe või üldse on mõni toiduaine üleliigne
Hommik
Kaerahelbepuder
Kohv-suhkruasendajaga
Lõuna
Roheline tee
1 keedumuna,1 makrapulk 2kalapulka,kurgiviilud,2 viilu verikäkki.
Vahepala
Maitsestamata kohupiim rasvata (pool klaasi)
1 mandariin
Õhtu
Värskekapsasupp (kapsas,kanaliha,puljongivesi)
Igapäev teen trenni kõhulihastele kui ka jalgadele
Olen seda järginud umbes kaks nädalat kuid enne seda võin öelda,et sõin kõike mis ette sattus ning ei valinud ka seda kui palju ma söön.
Loodan, et on sobiv küsimus
Lugupidamisega
Spetsialist vastab:Tagli Pitsi
Alustaksin kõigepealt sellest, et seaksin esimeseks eesmärgiks saavutada kehakaal 69 kg (mis oleks hetkel normaalkaalu ülempiiriks) ja kui kaalualandust rahulikus tempos teha, siis võiks selline kehakaal olla saavutatud umbes 5 kuu pärast. Sealt edasi siis võib soovi korral veel veidi kaalu alandada.
Selleks, et kaal hakkaks langema, peaks energia saamine olema soovituslikust väiksem, kuid mitte nii väike, et organism tahaks minna üle nn säästurežiimile. Seega oleks mõttekas proovida hoida oma päevane energiatarbimine umbes 1700-1800 kcal peal, tehes iga päev vähemalt tund aega mõõduka koormusega trenni (nt jalutamine tempos, mis ei laseks hingeldamata sõbraga rääkida).
Vaadates menüüd, siis esimese asjana korjaksin välja suhkruasendajad. Parem siis juba kasutada ikkagi tavalist suhkrut, aga väikeses koguses. Kuigi suhkruasendajad on kuulutatud ohutuks, ei ole nende toime siiski lõpuni selge. Teine, mis jääb silma, et sellise söömisega ei saa kindlasti täis 1700 kcal. Mõnel päeval võib ju energiakogus olla nii ca 1500 kcal, kuid mitte vähem. Soovitan toite kaaluda ja kasutada toitumisprogrammi söödu analüüsimiseks. Jälgima ei pea mitte ainult energia saamist, vaid ka seda, et põhitoitainete (valgud-rasvad-süsivesikud) omavaheline saamine (%E) oleks tasakaalus ning kõiki väiksemaid toitaineid (kiudaineid, vitamiinid, mineraalained) oleks toidust saadud piisavalt, sest muidu ei saa ainevahetus normaalselt toimida.
Kaalulangetaja menüüsse peaks kuuluma päevas kindlasti umbes pool kilo köögivilju, lisaks paar puuvilja, puder, mõned teraleivaviilud, piimatooted, midagi toidugrupist liha-kana-kala-muna ja lisatavaid rasvu (nt pähklite-seemnete-mandlite) näol. Kui süüa vähe ja jätta osadest toidugruppidest asjad söömata, jäävad koheselt saamata ka vajalikud toitained.