Varia

Anonüümne

7. oktoober 2012

Varia

Tere,
mul on tegelikult kaks küsimust.
1. Lugesin,et toidulaual võiks olla 2-3x nädalas kala. Kas sinna alla lähevad ka kalakonsevrid ja erinevad kala marinaadid ( heeringas) või ainult toores kala,millest ise süüa valmistada?
2. Mul on meeletu juuste väljalangevus, olen söönud erinevaid vitamiine, teinud läbi erinevaid juukseravisid ja miski ei aita. Pähe on tekkinud juba augud väljalangenud juustest. Olen kindel,et asi on mingil määral seotud toitumisega, seega ka minu küsimus-mida tuleks ettevõtta ja mida rohkem süüa,et juuste väljalangemine peatuks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kalasoovituse alla lähevad küll ka kalakonservid ning soola- ja suitsukala, aga eelistama peaks värskest või külmutatud kalast tehtud roogi, kuna konservid jm kalatooted sisaldavad reeglina üsna palju soola. 
Juuste osas tasuks pidada toidupäevikut, kust on kohe näha, milliseid toitaineid saate liiga vähe. Üheks võimalikuks põhjuseks on B-grupi vitamiinide liig vähene saamine. Alati ei pruugi väljalangemine seotud toitumisega, tegemist võib olla ka mõne haigusega (nt psoriaas). Soovitan kindlasti pöörduda nii perearsti poole, kes selgitaks ka analüüside teel välja, millest Teie organismis puudu on. Samuti oleks hea pöörduda nahaarsti poole, kes uuriks, ega Teil ei ole mõnda nahahaigust.