Kehakaal

Anonüümne

19. november 2010

Kehakaal

Tere,
Ma siin tahaksin natukene vähendada oma kaalu.Ja kas oleks seda võimalikult vähendada tervisliku toitumisega?On ka tehtud toitumise tabel toitumisprogramm.ee lehel.Seal kipub kuidagi süsivesikute ületarbimine.Kas on olemas ka kuskil nädismenüüd,kus on olemas nii hommikusõõgist kuni õhtusõõgini menüü?Pean tarbima kaloreid päevas 2086.Muidugi teen kodus natukene trenni ka.

Ette tänades.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ei saanud päris hästi aru, kas süsivesikute liigtarbimine tuli Teil välja toitumisprogrammiga enda menüüd analüüsides? Kas vaatasite menüüd ka selle pilguga, et mis allikatest need süsivesikud on pärit – teraviljatooted, puu- ja köögiviljad või hoopis maiustused. Viimaseid peaks kindlasti sööma võimalikult vähe.
Teie poolt arvutatud energiavajadus tundub pisut suur. Kaalu langetamiseks peaks tavapärast vajalikku energiakogust vähendama ca 500kcal võrra, kuid soovitatavalt siiski nii, et see ei jääks alla 1600kcal päevas, sest muidu ei ole võimalik toiduga kätte saada kõiki vajalikke toitaineid.
Näidismenüüsid kaalu alandamiseks programmis tõepoolest ei ole. Küll aga on seal Toitumispäeviku all olemas näidismenüüd koolidele ja lasteaedadele. Tehke lasteaia kõige viimase rühma menüüst endale koopia ning lisage toidukordi, muutke koguseid ja saategi endale kujundada meelepärase menüü.