Kehakaal

Anonüümne

20. jaanuar 2012

Kehakaal

Tere !
Mul on suur probleem !
Olen 176,5 cm pikk ja kaalun peaaegu 94 kg .
Ma käin 2 korda nädalas süvavee aeroobikas , siis on veel 2 korda nädalas kehalise tunnid ja veel mängin vähemalt kord vahel ka kaks korda nädalas võrkpalli . Ma teen tegelikult palju sporti . Aga see pole lihasmass mis mulle kaalu annab . Ma ei söö ka ebatervisliku toitu , armastan väga köögivilja . olen 14 . Olen oma vanustest pikem ja sellega seostasin kunagi ka suuremat kehakaalu . Alles viimastel aastatel on kehakaal märgatavalt tõusnud . Ma ei tea millest see tuleb , olen ju väga aktiivne ka koolielus . See tekitab mulle kõige rohkem muret . Mul on ka väikesed südameprobleemid nagu südamerütmi häired , aga see võis ka olla põhjustatud ka kroonilisest mandlipõletikust . Siiski võeti mindi südamearstile jälgimisele , sest mu isal oli südamehaigus . Mina arvan , et probleemid on kaalust . Tunnen end väga ebamugavalt peenemate tüdrukute kõrval . Olen tegelikult väga mures , aga keegi ei saa sellest aru , sest olen üli-rõõmlameelne ja entusiastlik .
Loodan , et mu jutt oli arusaadav ja , et te annaksite mulle soovitusi :)
Olen

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Et selgitada välja, kas kehakaal on tingitud valest toitumisest või seotud mõne haigusega, tuleks kõigepealt proovida oma menüüd analüüsida. Proovi oma toitumist analüüsida selliselt, et umbes 10 päeva jooksul paned kirja kõik, mida sööd ja jood (võimalusel kaaludes) ning selle aja jooksul katsu hoida oma tavapärast toitumist, mitte seda muuta. Selleks, et kaalu hoida, peaksid sööma praegu umbes 2500 kcal kanti. Kui selgub, et sööd rohkem, siis võib olla see ülekaalu põhjuseks. Samuti võib kaalu mõjutada tasakaalustamata toitumine ning osade toitainete defitsiidid.
Kuna Sul on ülekaalu umbes 25kg. Tavaliselt teismelistele kaalu alandamist ei soovitata ja pigem oodatakse, kuni nad pikkuses järele kasvavad. Arvata on, et Sina enam väga palju pikemaks ei kasva ja 25 kg on päris suur ülekaal. Seetõttu peaksid proovima kaalu langetada. Kõige parem oleks, kui saaksid seda teha arsti järelvalve all. See, et oled füüsiliselt aktiivne, on väga hea. 
Esialgu võiksid alustada sellest, et püüad hoida oma päevase energiatarbimise 2000 kcal. Pea toidupäevikut ja jälgi, et valkude-rasvade-süsivesikute osatähtsus toiduenergiast vastaks soovitustele, samuti seda, et saaksid toidust piisavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Milliseid toite ja kui palju süüa ning mida eelistada igast toidugrupist, näitavad toidupüramiid ja valgusfooritabel.