Kehakaal

Anonüümne

26. jaanuar 2014

Kehakaal

Olen 11 aastane koolitüdruk ja 150cm pikk ja kaalun 55 kg. Mis oleks minu normaalkaal? Ja kuidas saaksin kaalust alla võtta. Olen väga sportlik ja teen palju trenni.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

11-aastane 150 cm pikk tüdruk võiks kaaluda maksimaalselt 44 kg. Oled umbes 10 kg ülekaalus, kuid see ei tähenda, et peaksid nüüd kohe dieeti pidama hakkama. Kuna oled teismeeas, siis hakkad praegu ka pikkusesse kasvama. Seega on esmatähtis praegust kehakaalu hoida. Näiteks 13-aastaselt 159 cm pikkusena oleks 55 kg juba normaalne kehakaal.
See on hea, et oled väga aktiivne. Katsu üle vaadata ka oma toitumine. Katsu süüa võimalikult vähe või isegi üldse mitte maiustusi, saiakesi, küpsiseid, karastus- ja mahlajooke, kartulikrõpse, valmisttoite, pooltooteid. Nälgima ei tohi kindlasti hakata. Peaksid sööma päevas kolm põhitoidukorda, vahele väiksemaid ooteid. Parem süüa korraga väiksemaid koguseid, kuid sagedamini. Peamiselt võiksid süüa köögivilju, kuid iga päev peaksid kindlasti sööma ka veidi teraviljatooteid, puuvilju, piimatooteid, midagi toidugrupist kala-kana-liha-muna ning lisatavaid toidurasvu (nt pähkleid, seemneid).