Kehakaal

Anonüümne

7. august 2012

Kehakaal

Tere olen 24 192cm pikk ja kaalun 76kg v6ioli 66 igatahes ylakehast olen peenike rinnalihast nagu polegi kuidas peaksin toituma ja kui palju oleks trenni vaja

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

66kg on tõepoolest veidi vähe, kuid alates 69st kilogrammist oleksite teoreetiliselt juba normaalkaalus. Nii kaalu langetamise kui ka juurdesaamise juures kehtivad samad reeglid – toituda tuleb vastavalt vajadusele ja võimalikult mitmekesiselt.
Praeguse kehakaalu hoidmiseks peaksite saama energiat päevas minimaalselt 2500kcal, kui Te ei olefüüsiliselt aktiivne. Tegelikult aga peaksite leidma endale meelepärase spordiala ning seda harrastama hakkama – kasvaks lihasmass, seeläbi ka kehakaal ning söögiisu. Täiskasvanutel on minimaalseks päevase aktiivsuse soovituseks 30 minutit. Erinevaid treeninguid, mida valida, on palju ning kõik sõltub Teie rahakotist ja soovidest – alates kepikõnnist või jooksmisest kuni jõusaali treeninguteni välja. Viimase kasuks otsustamisel on positiivne see, et saate paluda juhendajal näidata just Teie jaoks sobilikke harjutusi ning paika panna konkreetse treeningkava. Samuti annavad spordisaalide juhendajaid näpunäiteid toitumise vallas. Seni aga saate ise oma toitumist ja selle vastavust soovitustele analüüsida toitumisprogrammiga.