Kehakaal

Anonüümne

10. jaanuar 2012

Kehakaal

Tere,
ma olen 19 aastane tütarlaps . Ma olen 170 cm pikk ning kaalun 68 kg. Mul on sangad, millest tahaks lahti saada, aga ei tea mida teha, et sangu poleks. Ning ma ei suuda kuidagi tervislikult toituda. Mida ma tegema peaksin ? Mõtlesin, et hakkaks ujumas käima ning kui talv möödas siis ka jooskmas. Ja hetkel teeks ka jõusaalis jooksulindil jne. Ma käin tööl ja koolis ja ainuke aeg kui sportida saaksin on õhtupoolik. Olen kella kuueni tööl ning proovin, et peale kuute ei söö, aga iga kord ei jõu ka midagi söögipoolist tööle teha.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuigi kehamassiindeksi järgi oled normaalkaalus, siis näitavad “sangad”, et võiksid kaaluda mõned kilod vähem. Kaalust alla võtmiseks tuleb toituda võimalikult mitmekesiselt ja korrapäraselt ning saada toiduga umbes 200-300 kcal vähem energiat, kui on tegelikult soovituslik. Oma toitumise jälgimiseks on hea pidada toidupäevikut. Samuti peaksid suurendama füüsilist aktiivsust. Ujumine on väga hea mõte. Jooksmisega ei pea ootama kevadeni ega kasutama ka jooksulinti, piisab täiesti sellest, kui alustada hoopis tempokast käimisest. Sangade kadumisele mõjuvad positiivselt ka kõikvõimalikud harjutused kõhu-, selja- ja küljelihastele. Parimaid harjutusi probleemsetele kohtadele oskavad kõige paremini soovitada spordiklubide treenerid.
Õhtust söömist ei pea vältima, kuid õhtuti ei tohi süüa väga palju ning viimane toidukord võiks olla mitte hiljem kui 3 tundi enne magamaminemist. Õhtusöögiks ei soovitata tärkliserikkaid toite (makaronid, riis, kartulid) ning kui maiustustest täiesti loobuda ei suuda, siis need peaksid olema menüüs päeva esimeses pooles.