Kehakaal

Anonüümne

26. jaanuar 2013

Kehakaal

Tere

Olen 28 aatane pikkuseks 165 cm ja kaaluks hetkel 67 kg. Minul siis selline mure, et alustasin 1 september oma n ö terviliku eluviisiga, et kaotada aastatega laiskusega juurde tulnud kilod ning ka aasta alguses peale sünnitust juurde tulnud kilod. Kuni 2012 a jõuludeni sujus kõik kenasti ja ma võtsin alla kokku 6 kg. Nüüd juba kuu aega ei ole kaalunumber grammigi alanenud. Selle peale hakkasin tegema rohkem trenni (10 000 sammu päevas 7 km jalutamist ja 20-30 min kardiotrenni), ütlesin täielikult ära nisutoodetest ning ülirasvasest toidust. Söön puu- ja juurvilju, kõikvõimalike putrusid ning täisteratooteid kokku mitte üle 1800 kcal ööpäevas. Samuti olen loobunud suhkrust. Sedasi juba kuu aega, aga ei mingit tulemust. Mida ma võiks veel proovida, et kaalu kuidagigi langema saada? Mida ma teen valesti?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Põhimõtteliselt on sellise pikkuse juures selline kaal veel normaalkaal, kuigi üsna ülekaalu piiri peal. Pärast sünnitust võivadki toimuda teatud muudatused ning kui Teil enne oli tegemist kiire ainevahetusega, võib see nüüd olla muutunud aeglasemaks. Seega võib praegune kehakaal osutudagi Teie jaoks optimaalseks, mistõttu on sellest allapoole langetamine väga keeruline. Üldjuhul siiski peaks kaal pisut veel langema, kui üritate hoida päevast energia saamist umbes 1700 kcal juures, kuid mitte alla 1600 kcal. Seejuures on väga oluline jälgida, et saaksite toidust kätte kõik vajalikud toitained (sh kiudained, vitamiinid, mineraalained, piisavalt vett), kuna neist väga paljudel on ainevahetuse seisukohast oluline roll. Tasub vaadata sedagi, et valkude-rasvade-süsivesikute omavaheline tasakaal oleks paigas. Järeldusi ei saa teha ühe päeva kohta, vaid vaatlema peaks pikema perioodi (nt 10 päeva) keskmist tulemust.
Ei tohiks jätta pikki söögiaegade vahesid, vaid süüa päevas 3 põhitoidukorda ning vahele 2-3 oodet (soovitatavalt köögivilju).
Kui väga hoolika menüü planeerimise juures näete siiski, et osasid toitaineid jääb väheks, siis võiks konsulteerida apteekriga, et kaalulangetamise perioodil neid toidulisandina juurde võtta.