Kehakaal

Anonüümne

21. märts 2013

Kehakaal

Tere,

Olen 25 aastane, 164 pikk ja 71 kaaluv neiu. Olen juba pikemat aega üritanud kaalust alla võtta, kuid tulemusteta (kaal on seisnud viimased 3 kuud, enne seda võtsin 5 kuuga 3-4kg alla) . Ma julgen öelda, et ma toitun üsna tervislikult – päevane kaloraaž jääb mul üldiselt sõltuvalt päevast 1300-1900 kcal piiresse, valdavalt võib mu menüüst leida erinevaid köögivilju, kaera, muna, maitsestamata jogurtit, puuvilju, pähkleid, kodujuustu ja teisi juuste. Päris taimetoitlaseks ma end ei pea, aga liha pole ma juba ligi aasta söönud, teinekord söön kala või mereande. Maiustustega ei patusta, samuti mitte rämpstoiduga.

Liigun igapäevaselt päris palju jalgsi ja kõnnin palju treppidest. Vahelduva eduga käin spordiklubis treenimas. Suvel liiklen rattaga. Öösiti magan 7-8h.

Ometi olen kergelt ülekaaluline ja hoolimata kõikvõimalikest nippidest on kõht alalõpmata kinni või vastupidiselt lahti, probleeme on ka gaasidega. Samuti on mul viimasel ajal probleeme enesehinnanguga ja olen hakanud vältima erinevaid üritusi ja kohti, kus tuleb palju inimestega kokku puutuda. Olen küll oma välimuse suhtes ülikriitiline, kuid terve mõistusega, pigem on meeleolu kõikumine see, mida viimasel ajal raske on ohjata, kui võimetus ebameeldivate mõtetega hakkama saada.

Kas tegu võib olla mõne toiduaine talumatusega? Peaksin ma oma menüüd kuidagi veel piirama? Rohkem trenni tegema? Kas asi võib olla hoopis stressis vastutusrikkast ja pingelisest tööst?

Kaalulangetamise eesmärgid pole iseenesest utoopilised ja tajun oma füsiloogilist eeldust olla kurvikam, kuid sooviks kuskile normaalkaalu jõuda ja sinna püsima jääda 62-64kg juurde.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui kaal vaatamata toitumisharjumuste muutmisele, energiasaamise alandamisele ja füüsilisele aktiivsusele ei lange ning lisaks esineb kõhuvaevusi, siis soovitan pöörduda perearsti poole, kes teostaks uuringuid toidutalumatuse väljaselgitamiseks, aga ka näiteks kilpnäärme alatalituse osas.