Toitumine ja tervis

Anonüümne

20. märts 2015

Toitumine ja tervis

Tere!
Mul on probleem pärmseenega nimelt peale suhkurt sisaldava magusa ja nisujahust valmistatud toodete söömist on uimane tunne, pearinglus ja mõned muud pärmseenega kaasnevad sümptomid, loetlen siis mõned veel:keskendumisjäired, pidev väsimus, meeletu magusaisu, isutus vahetevahel, jõuetus, sage urineerimine jne ehk probleem on päris tõsine.
Olen perearsti juures käinud ja ta ütles, et analüüsid on korras ja midagi justkui viga mul justkui ei ole.
Hakkasin ise siis infot selle kohta otsima ja tegin ära selle hommikuse klaasi veega katse ja täiesti kindel, et pärmseen lõpptulemuse järgi…keelel on valge katt hommikul peale ärkamst ja enne hammaste pesemist.Vahepeal lööb välja ka masendus ja depressioon (kuigi loomult olen ma rõõmsameelne inimene iseenesest) aga peale 2 nädalat õiget toitumist ehk dieeti pidi see üle minema…
Hetkel olen läinud üle toortoidule ja tarvitan juurde probiootikume.
Aga kuskilt ma ei leia sellist head eesti keelset materjali pärmseene toitumise kohta, ehk oskate anda nõu selles osas või siis soovitada mõnda eesti või inglise keelset raamatut, dieeti vms?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellele küsimusele vastab TÜ Kliinikumi arst Kristel Ehala-Aleksejev “Viiruste, bakteriaalsete haiguste või ka seenhaiguste diagnoosi siiski kahjuks nii kergesti panna ei saa  nagu teie oma kirjas välja toote ning ilma täpsustava vestluse, toitumise analüüsi ja testideta ei ole võimalik küll öelda, millest kaebused  tingitud on. Kindlalt väita, et see on seotud seeninfektsiooniga, pole kuidagi võimalik. Küll julgen oletada, lugedes teie väheseid märkmeid oma  toitumise kohta, et toitumise ja toiduvalikutega seonduv võib olla üks teie probleemide põhjustest, mistõttu tuleks vaadata üle kogu teie toitumine ning panna paika soovitused edasiseks. Tõsiselt võetavat kirjandust teema kohta, mis teid huvitab, eesti keeles pole. Soovitaksin teil rääkida mõne toitumisnõustajaga, püüdes aru saada, mis teie senises käitumises ja toitumises on viinud kirjeldatud tagajärgedeni, mitte teha oletuslikke katsetusi. Kui tahate alternatiivset arvamust tavameditsiini poolt pakutavale, siis võib abi olla ka hiina meditsiini diagnoosimis- ja ravivõtetest.”