Kehakaal

Anonüümne

21. märts 2013

Kehakaal

Tere,
minu mure seisneb selles, et viimastel aastatel on kasvanud jõudsalt mu kõhuümbermõõt. Naba juurest mõõtes on kõhuümbermõõt 104cm, mis on suurem, kui mu puusaümbermõõt – 98cm. Olen natuke ka ülekaaluline või kaldumas sinnapoole – pikkus 1,68cm, kaal um. 68-70kg. Olen 31 aastane naine, trenni teen nädalas 3-4korda spordiklubides aeroobikat. Lisaks põen kilpnäärme alatalitlust ja minu isal on II tüüpi diabeet, lisaks ka enamusel temapoolsetel sugulastel. Olen proovinud ise kaalu langetada ja kui kunagi varemalt olen suutnud ilusti kaalu langetada sarnase toitumisega(ei olnud ülekaaluline, lihtsalt mingi kiiks peas, et peaks veel kõhnem olema, kaalusin siis um. 55-57kg), siis nüüd on see kuidagi võimatu, kuigi olen nüüd üle 10 kilo raskem… Lihtsalt ei lähe kaal alla, alatalitluse näitajad aga on normis. Olen nõutu. Kaalunumber nii väga ei häirigi, sest enda meelest muud kehaosad on suht proportsioonis ja näevad head välja, kui vaid seda suurt kõhtu poleks, mis tõesti kogu pildi ikka väga ära rikub. Lisaks mure, sest isal mul niisamuti kõht meeletult suur ja käed-jalad peenikesed, ning ta normkaalus. Suhkruhaigust minul aga diagnoositud pole. Ühesõnaga lootsing siit saada ehk täpset menüü kirjeldust koos toiduainetega, mida ma kunagi tarbida ei tohiks ja mis mu kõhuümbermõõtu suurendavad. Kui internetist otsida, siis leiab nii vastakaid mõtted ja ma ei teagi, keda uskuda ja keda mitte. Hea oleks, kui saaks ka mingid soovituslikud kogused. Või siis oskate soovitada toitumisnõustajat, kelle poole ma saaks oma murega pöörduda ja kes tegeleks minuga. Aitäh!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Esiteks soovitan toidust välja jätta piim ja nisujahutooted (nisujahukastmed, sai, manna, pannkoogid, küpsised), mis võivad tekitada puhitust, täiskõhutunnet. Vähendada toortoidu osakaalu, püüda rohkem hautada, aurutada, küpsetada. Osta toidu valmistamiseks kõrge kvaliteediga toorainet: kala, muna, liha, köögivili.  Vedeliku kogus peaks olema 1 ml/1 kcal kohta päevas, see on keskmiselt 2 liitrit (nii jookidena kui söögist).
Teiseks, treenida enam kõhupiirkonna lihaskonda (hingata sügavalt sisse, nii et kõhu eesseina lihased pingutuvad ja siis lõdvestuda ja hinga välja. Nii mitu korda järjest ja iga päev).
Kindlasti on soovituslik teha täiendavad uuringud seedenäärmete osas (magu, peensool, pankreas, maks, sapp jms) perearsti või gastroenteroloogi juures.